Çeşmealtı Lokmacı

Çeşmealtı Lokmacı

İzmir’in Urla ilçesine bağlı küçük bir mahalledir Çeşmealtı. Firmamız olan Çeşmealtı lokmacı da bu küçük mahalle için lokma hizmeti vermektedir.

Biz de paylaşmak kelimesi ile eşdeğer bir anlam kazanmıştır lokma. Çünkü lokma kültürümüzde sadece lokmayı paylaşmak değildir. Bunun ötesinde acıyı, sevinci, düğünü, nişanı, bir şeyleri başarmayı paylaşmaktır.

Çeşmealtı lokmacı bütün bu duyguları paylaşırken her zaman yanınızdadır. Çünkü firmamızda bütün duygularınıza ortaklık etmektedir. Duygular tarih eder mi? Tabi eder bir toplumun kültürü, tarihi nasıl olur da duygusuz olur. Bu tarih bu kültür bugünlere kadar aktarıla aktarıla yaşatılarak geldi.

Çeşmealtı Lokmacı ustalarımız işinin piri olmuş kişilerdir. Bir lokmanın hamuru gibi onlarda bu işin mutfağında yoğurulmuştur. O yüzden ne amaçla yapıldığını bilirler lokmanın.

Çeşmealtı Lokma

Çeşmealtı sakin ve küçük bir yerdir. Herkesin birbirini tanıdığı, selamladığı avuç içi kadar bir yer. Mavi çam ve iyot kokularının buram buram olduğu samimi bir yerdir. Çeşmealtı lokma da hizmet verdiği yer gibidir samimi içtendir.

Lokma dökmenin özünde vardır samimiyet. Eskiden lokmacı firmaları yoktu herkes kendi yapardı lokmasını. Lokma nasıl yapılır? Lokma yapacak olan kişinin evinin bahçesinde veya kapısının önünde koca koca kazanlara dökülürdü. Aile içerisinde marifetli eli yatkın ve lezzetli biri varsa o kişi yapardı dökme işini.

Çeşmealtı lokmacı

Şimdi ise şehirleşme ile beraber öyle kazanlarımızı sokaklara kurup topluluğu ağırlamak oldukça zorlaştı. Firmamız olan Çeşmealtı lokma ailenizin marifetli lokmacısı olarak hizmet vermektedir.

Lokma hayır olsun diye gelene geçene, kolu komşuya dağıtılır. Lokmasını yiyen kişi sorar: Kimin lokması bu?

Ardından lokmasını yer ve ‘Allah kabul etsin’ der. Adettendir bir de hayır duası okur. Bu lokmanın bir de kuyruğu var öyle upuzundur. Kuyrukta işçisinden mühendisine, ev hanımından esnafına, birbirini tanıyan tanımayan pek çok insanın yan yana olduğu bir yerdir o kuyruk.

Bu kuyrukta kimse kimseyi yadırgamaz. Kimsenin birbirini yadırgamadığı bu kuyruğun lezzetini profesyonel lokma ekibimiz ve ustamız sağlamaktadır. Çeşmealtı lokma bütün bu samimiyetini kurumsallığı ile de sağlamaktadır.

Kullandığımız un, yağ, şeker, tuz sağlık bakanlığı onaylı ürünlerdir. İnsan sağlığını tehlikeye atacak hiçbir malzeme kullanmamaktayız. Ayrıca firmamız denetime açık şeffaf bir şekilde çalışmaktadır. Firmamız için gerekli yerlerden gerekli evraklar sağlanmıştır. Yasallığı olan bir firmadır lokma firmamız.

Çeşmealtı Lokma Fiyatı

Firmamız gezici bir firmadır. Seyyar araçlarımız sayesinde istenilen yerde ve saatte hizmet verebilmekteyiz. Çeşmealtı lokma fiyatını etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Firmamız günü birlik çalışan elemanlar ile değil kendi bünyesindeki sigortalı elamanları ile hizmet vermektedir.

Çeşmealtı lokma fiyatı belirlenirken kişi sayısı da baz alınır. Kaç kişiye lokma dökülecek ise ona göre malzeme kullanılır. Firmamız hizmet verdiği alanın temizliğini de sağlamaktadır. Çünkü firma olarak biz de doğaya zarar vermek ve kirletmek istemeyiz.

Çeşmealtı lokma fiyatı ile ilgili fiyat almak isterseniz İzmir lokmacı firmamız ile İzmir lokma iletişim irtibata geçebilirsiniz. Sizin için de hem daha sağlıklı bir bilgi almış olursunuz hem de aklınızdaki soruları giderirsiniz. Ayrıca firmamıza gelip bizimle yüz yüze de görüşerek bilgi aabilirsiniz.

  • Çeşmealtı Lokmacı
  • Çeşmealtı Lokmacı