İzmir Lokma

İzmir Lokma

Geleneklerimizin en önemli özelliklerinden biridir paylaşmak. İzmir lokma kültüründe paylaşımı, sokak ortasında, cadde kenarında, kavşakta, okul önünde, piknik alanında, iş yerinde velhasıl hayatın her anında görmek mümkündür.

İzmir Lokma Tatlı Bir Dayanışmadır

İzmir lokma, lezzeti, sağlıklı oluşu kadar, dayanışmanın da işaretidir. İnsanlar uzun kuyruklar oluştururlar lokma İzmir’den alabilmek için. Bir sohbet, muhabbet ortamı oluşur kendiliğinden. Alınan her lokma, duadır lokmayı dağıtana hem de gönülden. Lokma veren, paranın pulun derdinde değildir. Gönülden dua almak ister. Mutluluğunu paylaşmıştır. Belki bir acısını atlatmıştır, zor, sıkıntılı günleri geride bırakmıştır. Lokma tatlısı ile paylaşır, hiç tanımadığı insanlarla, atlattığı acıyı, yaşadığı mutluluğu veya kavuştuğu özlemini. Hayır duası bu neden ile adettendir İzmir’de lokma sonrası.

Herzaman Lokma İzmir

İzmir lokma

Askere giderken veya döndüğünde, sünnet düğününde, mevlitte, iş yeri açılışında, dini bayramlarda lokma dağıtıldığını görmek mümkündür. İzmir lokmanın hammaddesi un, şeker, tuz ve yağdan ibarettir.

Fakat ona lezzet katan ustalıktır. Lokma tatlısı lezzetini ustasının maharetinden, dağıtanın hayrından, yiyenin gönlünden alır. Basit bir tarif ile sunulamayacak lezzettir bu neden ile İzmir lokması.

İzmir Lokması Ücretsizdir

İzmir lokma fiyatı dendiğinde akla gelebilecek ücret elbette lokmayı yiyenden alınan ücret değildir.

İzmir lokma fiyatı dendiğinde, lokma döktürenin, lokma dökümünü yapan ustaların emeğine karşılık ödediği ücrettir. Lokma yemek ücretsizdir. Lokma yemek sevaptır. Lokma yemek hayırdır. Lokma yemek hayır duası etmektir.

İzmir Lokma Gelenektir

İzmir lokma

İzmir saray lokması da lokma çeşitlerinden biridir. Adından da anlaşılacağı gibi tarihi saraylara kadar uzanan bir lokma çeşididir. Yüzlerce yıllık deneyimin tadıdır.

İyi bir ustanın elinde, hijyenik servis ile, gönül duası ile buluştuğunda, gerçekten de saraydakilerin keyfinde bir tat, lezzet çıkar ortaya. İzmir lokmanın romanı yazılabilir. Öykülere konu olabilir.

Bir birini hiç tanımayan insanların, kuyruklar halinde dakikalarca bekleyerek aldıkları lokmayı alırken, yerken hissettikleri, düşündükleri, içlerinden geçirdikleri, iyi bir gözlemcinin iyi bir kalemin eserine konu olabilir. Lokma bu neden ile uhrevi bir özelliğe sahiptir.

Hiç tanımadığın insanla paylaşma, acısına, sevincine, mutluluğuna ortak olma ve sorasında, hiç tanımadığın lokma döktüren o insana Allahtan iyilik dileme, onun için dua etme, hayır isteme erdemidir.

Lokma İzmir Kemal Usta

İzmir de lokma döktürmek isteyen hayırsever insanlar, lokma döktürmek istediklerinde, bize ulaşabilirler. İzmir lokma ustası aradıklarında bizim ile iletisime geçebilirler. Ekibimiz, lokmaya sadece lokma ve mutfak ustalığı aşçılık olarak bakmayacaktır. Lokma İzmir ekibi Kemal Ustanın şefliğinde hizmet vermektedir.

Dini değerinin bilinci ile işini yapacak bu hayra ortak olacaktır. Emeğini, ruhunu, sevgisini, paylaşma duygusunu lokmasına katacak, yiyenler ile birlikte dua edecektir. İster mevlit, ister okul önü, ister cadde, ister sokak, ister işyeri isterse piknik alanları olsun bizim için fark etmez, gezici ekip ve ekipmanlarımız ile, İzmir lokma dökümünde daima hizmetinizdeyiz.

Baba Mesleğidir İzmir Lokma

İzmir lokma

Zamanın tadı vardır Nazlı lokma İzmir'de. Zira bizim baba mesleğimizdir lokmacılık. Eski zamanlardan kalmadır lokmamızın tadı.

Günler ile tazelenen lezzettir. Nazlı lokma temiz, sağlık ve kaliteyi çok eski zamanlardan beri biriktirdi. Nazlı lokma için temizlik personelin, ortamın, çalışma koşullarının, malzemelerin temizliğidir. Başlangıçtan sonuna kadar devam eden bir süreçtir. Lezzet dahi temizliğin parçasıdır.

Nazlı İzmir lokma lezzeti baş tacı eder. Lezzeti tadı olmayan lokma bildik hamurdur. Ağızda yuvarlanan hatta yapışan hamur. Oysa lokma çıtır çıtır etmeli, ağızda erimeli… Ucuz lokma dendiğinde İzmir’de Nazlı lokma adrestir.

Kaliteli hizmet ekonomik, ucuz fiyatlara verilir. Lokma İzmir bir yanı ile hayırdır. Hayra katkı amacı da önemlidir. Dosyamızda İzmir lokma bilgileri daha detaylı yer almaktadır.

  • İzmir Lokma
  • İzmir Lokma